У селищі Товсте знають і поважають родину Івана Гудими – професійного художника, митця. Разом із дружиною Ольгою вони навчались у Косівському технікумі народних художніх промислів, працювали в Товстенському професійно-технічному училищі, де відкрили відділи обробки металу і кераміки.
Тепер І.В. Гудима займається ліпкою, обробкою металу, виготовляє скульптури, має власну домашню майстерню.
Любов до художньої справи батьки прищепили і своїм дітям. Брати Гудими – студенти Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв. Василь освоює монументально-декоративний розпис, а Михайло навчається на кафедрі художньої обробки металу.
Кілька років тому юнаки стали на шлях послідовників Сварога. У домашній кузні виготовляються ковані вироби, які вдало поєднуються із вітражами. Останнім часом виникло чимало проектів з констеляцією. Своєю майстерністю ділиться Василь: «Ми зробили річ із констеляцією, там заклепка велика з однієї сторони – це просто кома і п’ять крапок, а якщо перевернути – то це п’ять ком і крапка». Василь є принциповим противником нанесення фарби на твори з металу. Він використовує тільки лак. «Метал має бути таким, яким він є», - стверджує коваль-художник.
Незважаючи на напружений робочий графік, брати знаходять час і для творчих пошуків, беруть участь у виставках, фестивалях, різних мистецьких проектах та проводять майстер-класи з ковальства, відвідують культурно-мистецькі заходи. На Святі ковалів, яке проводилось в Івано-Франківську, в травні 2008 року, вони демонстрували спільну роботу за мотивами поета Юрія Завадського. Вірш поета викували в металі. За цей витвір вони були нагороджені дипломом. Працювали в кузні на етнофестивалі у селищі Уніж. І саме кований тризуб братів Гудимів було обрано офіційним символом цього справді вражаючого дійства. В грудні 2006 року Василь отримав подяку голови правління Тернопільської обласної організації Національної спілки художників України за участь у виставці молодих художників Тернопільщини.
20 вересня 2009 року в Донецьку проходив ХІ Міжнародний фестиваль ковальської майстерності «Парк кованих фігур», в якому активну участь брали Михайло і Василь Гудими, за що були нагороджені дипломами.
16-18 жовтня 2009 року в середмісті Львова відбувся ІІІ Всеукраїнський ковальський фестиваль «Залізний лев – 2009» на якому диплом за мінімалізм образу «Жіночі руки» було вручено Гудимі Михайлу і Гудимі Василю.
6 травня 2010 року у Барселоні репрезентували книгу «Ротврот» українських поетів, обкладинку у залізі до якої здизайнували Василь та Михайло Гудими.
У Косівському інституті організували виставку робіт Михайла Гудими. Молоді мрійники реалізують творчий потенціал, віддзеркалюючи у металі своє бачення навколишнього світу. І вже сьогодні вони розмірковують над перспективами розвитку системи навчання майбутніх ковалів: «Ідеально було б мати власний навчальний заклад розташований десь у горах і там ретельно готувати до рівня справжніх майстрів трьох-чотирьох студентів».
Бажаємо творчих успіхів молодим митцям-послідовникам ковальського ремесла, яким здавен славиться Україна.