Коли читаєш газету «Експедиція ХХІ», проймаєшся гордістю за журналістів, що її створюють. Це справжнє історико – культурологічне видання, з якого можна почерпнути відомості про історію українського народу, про наше сьогодення, його проблеми, зокрема економічні.
Тут також широко подається матеріал, який представляє мистецьку палітру сучасності, з пієтетом пропагується рідне слово. Відчутно, що цей часопис широкого діапазону і може задовольнити найвибагливішого читача.
Уже з перших сторінок маємо можливість ознайомитися з кращими людьми Тернопілля. Про Івана Матієшина, його незвичайну долю натхненно пише Володимир Денисенко. Життєва дорога Матієшина – це шлях українського патріота, чиє життя може слугувати еталоном для співвітчизників. Не випадково його повсякденне кредо «Моє сьогодення – це справжні мрії родом з Тернопілля».
У наш бурхливий час з цікавістю сприймається стаття В. Панченка «Економічна платформа як фундамент державності». Автор наголошує, що коли заходить мова про ОУН, УПА, то в свідомості частини українців виринає образ молодої людини, ідейної, зі зброєю в руках. Але при цьому мало кому відомо, що висока ідейність націоналістів спиралася на ретельно розроблені політичні та економічні програми. Саме про це йдеться в даному матеріалі.
Під рубрикою «Особиста думка» вміщено статті дослідника Дмитра Ткача. У матеріалі «Ріка – кордон чи ріка єднання» автор з дослідницькою прискіпливістю подає відомості про минуле і сьогоднішні дні річки Збруч.
Про діяльність вояків УПА під керівництвом Романа Шухевича та проводом Степана Бандери журналіст Д. Ткач з документальною точністю описує в статті «Відновлюючи правду повстанської звитяги».
Про те, що Тернопільщина – місце, де зроблено перший крок до відновлення української державності і про добу Хмельницького, про Зборівську битву 1649 р. розповідає стаття О. Вишневецького «Зборів – колиска української державності».
Заслуговує на увагу злободенна тема сучасності «Масове заробітчанство – національна катастрофа». Автор цієї статті Віктор Горбачук розкриває болючі проблеми наших днів. Він акцентує увагу читачів на сьогоднішній складній ситуації в нашій державі, підкреслює, що Україна потребує нової патріотичної сили, яка би об’єднала суспільство, розв’язала би проблеми заробітчанства.
Кореспонденти цієї газети Володимир Денисенко та Василь Бедринець подають широке інтерв’ю з керівництвом центрального штабу з підготовки і проведення Всеукраїнського референдуму про проголошення незалежності України 1 грудня 1991 р. тернополянином В. Турецьким, який поділився спогадами про роботу в штабі в той час, а також висловив свої міркування щодо політичних обставин в наші дні.
Про духовність українського народу говорить журналіст Василь Дунець у статті «Чудотворні ікони Тернопілля». З великим інтересом він пише про ікону Зарваницької Божої Матері, чудотворної ікони Почаївської Богоматері та про інші зразки сакрального мистецтва.
Читачів молодшого покоління зацікавить стаття про діяльність письменниці – співачки – телеведучої Ірени Карпи, гурту С.К.А.Й., а також телеведучого Ігоря Пелиха. Наталія Сеген пише про життя і творчість геніального художника І. Марчука, який родом з Тернопільщини. Стаття написана у формі інтерв’ю, що наближує митця до народних витоків.
Увагу мисткинь – рукодільниць приверне розповідь Тараса Довгошиї про фестиваль «В Борщівському краї цвітуть вишиванки».
Додає доброго настрою читачам цього часопису його художнє оформлення, зі смаком дібрані світлини та їх розміщення.
Заслуговує на добре слово редакція, а також коректор газети.
Вважаємо, що газета «Експедиція ХХІ» і надалі буде стояти на сторожі відновлення історичної пам’яті, рідного слова, культури та буде в центрі уваги вдячних читачів.
Щиро дякуємо Іванові Матієшину за допомогу бібліотечним установам, радіємо за його життєві успіхи і гордимось іменем славного земляка, який береже і примножує традиції українства.
Немає коментарів:
Дописати коментар