вівторок, 23 квітня 2019 р.

23 квітня - Всесвітній день книги і авторського права


                   
                   Велика-бо користь буває чоловікові від науки книжної,         

                         бо книги вказують нам і навчають нас, як іти шляхом

                         покаяння, і мудрість, і стриманість здобуваємо із слів

                           книжних. Книги подібні рікам, що тамують спрагу    

                           цілого світу – це джерела мудрості.           

«Повість минулих літ»
12 листопада 1995 року Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури ухвалила рішення про визнання 23 квітня Всесвітнім днем книги та авторського права. Цей день може відзначати і той, хто створює тексти, і той, хто просто любить читати. Своїм святом цей день вважають автори, видавці, вчителі, бібліотекарі та всі, хто причетний до книжкової справи майже у 200 країнах світу .                                         
Книга відіграє провідну роль у духовному розвитку кожного народу, поєднує цілі покоління людей.

Сьогодні в молодій демократичній державі книжка досягла апогею популярності. Доказом цього служить розширення асортименту україномовної книжки, відкриття видавництв та книгарень, поява нових прозаїків і поетів, поповнення бібліотечних фондів.

Цього дня кожен може завітати до бібліотеки  і знайти багато корисного й цікавого. У вік Інтернету та цифрових технологій книга була і залишається незамінним супутником людини, її мовчазним радником, всезнаючим помічником, невичерпним джерелом мудрості. Новітні засоби передачі інформації можуть частково замінити книгу, виконуючи різні її функції, але систематична оглядова інформація спирається виключно на книгу.
Відсвяткуйте цей день, прочитавши книжку, відвідавши бібліотеку, адже люди, які читають книжки, завжди керуватимуть тими, хто дивиться телевізор.
Колектив  Заліщицької  центральної  районної бібліотеки запрошує сьогодні відвідати книгозбірні і ознайомитись з  літературними новинками, ілюстрованими книжковими виставками, поділитись роздумами про прочитане. Книги завжди чекають своїх читачів. 
 Андрухович Юрій,  Олександр Бойченко, Орест Друль «Ворохтаріум» — це неквапливі розмови трьох давніх друзів. Про народження книжок, про критиків і літературні премії, про навчання літературному ремеслу, про переклад Біблії. Про життя — своє і чуже.

Брати Капранови  «Майдан. Таємні файли» - це   журналістське розслідування на теми : що відбувалося за лаштунками Майдану? Хто платив за Революцію? Як ділили владу переможці? Хто і чому здав Крим та Донецьк? Яким дивом встояли Одеса і Харків?
 «Справа Сивого»  роман  базується на реальних подіях, так що шалене кохання, батькове прокляття, нерівний шлюб, закляті скарби — усе це не вигадка, а стара правда, підтверджена документами.


Волков  Олексій «Шпиталь» В романі майстерно поєднані драматизм людських стосунків, заплутаний  сюжет, щирий добрий гумор та зла іронія.
Горак Роман  « Журавлі відлетілі...» Есеї про Квітку Цісик та її рід.
  

Дочинець Мирослав«Дорога в небо - до людей. Історії чоловіків, які витримали».  Якщо людина піднімається вгору, бажаючи досягти вершини, — їй необхідно відмовитись від зайвого вантажу... Про це та інше йдеться в цій книжці. Її герої витерпіли і витримали. І перемогли.
 «Хліб і шоколад» Перед нами - "легка" і "світла" проза.  Героїні "заново" створюють мужчин, у яких закохані, причому кохання двох не припиняється і в потойбіччі.

Іздрик Юрій «Після прози» – найповніша на сьогодні добірка поетичного доробку Юрія Іздрика, відомого читачам передусім як прозаїк. Знайдемо тут і «перехідні» у стосунку до прози верлібри, і ритмізовані нариси, і традиційну римовану поезію.

Кокотюха Андрій. «НАЗИВАЙ МЕНЕ МЕРІ…»  Земля горить під ногами, його оголошено в розшук, ще й полюють убивці, яких направляє невідома і жорстока рука. Тільки здаватися — не в правилах Кобзаря.

Роздобудько Ірен  “Прилетіла ластівочка”. Авторка роману запрошує читача дізнатися правду про знамениту мелодію і висуває свою версію загадкового вбивства геніального українського композитора.

Терен Т. «Прості речі».  У книзі постає не лише жива легенда українського театру та кіно - Ада Роговцева,  а й гранично щира жінка, якій випав непересічний життєвий  шлях.

Адічі  Чімаманда  Нґозі «Люба Іджеавеле, або Феменістичний маніфест у п'ятнадцятьох пропозиціях»  — ідеальний рецепт із виховання сильної і незалежної жінки.

Ґеймана  Ніл  «Америка́нські бо́ги».  У романі  поєднуються елементи американської культури, фентезі та різні переплетіння давньої та сучасної міфології.

Жорж Санд. «Чортова калюжа» - один з романів так званої серп «сільських повістей» авторки.

 Робертс Ґреґорі Девід «Шантара́м». В основу книги покладено події життя автора. Основна дія роману розгортається в Індії, в Бомбеї 1980-х років.

Франсуаз Сага́н  «Сонячний промінь у холодній воді».  У повісті читач дізнається про пристрасне і щире кохання.

Петр Сіс. Стіна. «Як я виростав за залізною завісою»   Стіна, яка довгі роки розділяла Берлін і цілу Європу, - на щастя, вже тільки спогад. але деякі спогади потрібно зберігати.
 

Джордж Мартін "Битва королів" — це історія зради й підступу, хаосу й руїни, бо вже почалася братовбивча війна за стародавній Залізний трон, від якої здригнеться земля.
 

Чеслава Мілоша, «Долини Ісси».  Головний герой «Долини Ісси», хлопчик Томаш, шукає відповідей на питання: «Як це стається, що ти є тим, ким є?», це  глибоко філософський твір.

Франческа Меландрі «Ева спить» відкриває для нас іншу Італію з її,  міжетнічними конфліктами та  сплеском боротьби за національну свободу, власне, саме про методи (терористичні переважно) мало що відомо пересічному українцеві.

Немає коментарів: