вівторок, 3 лютого 2015 р.

Я воскрес, щоб із вами жити…



   8 січня цього року Україна звернулась до творчості талановитого поета, журналіста, українського патріота Василя Симоненка, якому виповнилось би 80.
   За свої 28 років, відміряних долею, він встиг залишити в українській культурі унікальний спадок. Тому, мабуть, немає сьогодні дорослої людини, яка б не знала Симоненкових слів: «Живе лиш той, хто не живе для себе…»,чи поетичних рядків, що звучать у пісні, як материнський заповіт: «Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину».
   У бібліотеках району організували книжкові виставки, викладки літератури, тематичні перегляди «Його душа світилася зорею».
   Бібліотекарі розповідали користувачам про життєвий і творчий шлях письменника, представника покоління «шістдесятників», який став символом правдивості і любові до України, із його величним життєвим кредо: «Я воскрес, щоб із вами жити...».
   Василь Симоненко залишив великий і вагомий спадок – сотні талановитих віршів, десятки новел, оповідань, статей, казок, щемкий щоденник, щирі листи, незавершені п’єси із студентського життя та кіносценарій.
   Витязем молодої української поезії назвав Олесь Гончар Василя Симоненка, людину короткої, але яскравої, як спалах, долі.
   У 28 років зупинилось молоде серце поета, але судилось йому вийти на вічну дорогу – у людське безсмертя, де буде звучати Симоненкова сповідь: «Я для тебе горів, український народе».
  Читачі центральної районної бібліотеки, знайомлячись із книгами та пресою, що були представлені на виставках, ділились своїми думками про творчість Василя Симоненка.
   Яскраві спогади про знайомство із творами Василя Симоненка у своєму молодому віці зберегли й до тепер лікар Микола Романко, громадський активіст, депутат міської ради Василь Іванишин, вчителі Наталія Логін, Галина Щербина, Наталія Шпортак та інші активні читачі абонементу для дорослих центральної бібліотеки. А Ольга Панасівна Сердюк, викладач рідної мови та літератури використала друковані видання із фондів бібліотеки та статті із преси про ювілянта для проведення літературного заходу у Заліщицькій державній гімназії.
   Творча скарбниця письменника нуртує у нашому житті незгасним полум’ям, до якої будуть звертатися покоління українства сьогодні, завтра і в майбутньому.

Немає коментарів: