Ця важлива дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році. Саме 14 березня 2014 року на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону. Чоловіки й жінки самоорганізувалися та вирушили на схід України – на захист нашої держави та її суверенітету.
Добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію, відтак по суті врятували Українську державу від загибелі. У боях 2014–2015 років російсько-української війни на сході України брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Більшість із них згодом перетворилася на військові частини силових структур.
24 лютого 2022 року Росія розпочала широкомасштабне військове вторгнення на територію України. Країна-агресор із перших днів завдає ударів по цивільному населенню та інфраструктурі.
Відповіддю на вторгнення став масштабний добровольчий рух. З перших годин вторгнення сотні тисяч українців добровільно стали на захист Батьківщини, вступаючи до лав Збройних сил України та територіальної оборони. Десятки тисяч для цього повернулися з-за кордону.
До українських добровольців доєдналися іноземці. Українська держава закликала їх спільно боротися за мир і демократію у Європі та всьому світі.
У залі абонементу для дорослих та в читальній залі Заліщицької міської центральної публічної бібліотеки розгорнуті тематичні виставки: «Наша свобода – їхня кров»; «Рішучі й сильні воїни у нас, держави гордість у важкий цей час!».
Серед книг представлені такі видання:
Добровольчі батальйони / Катерина Гладка [та ін.] ; упоряд. А. Шевченко. – Харків : Фоліо, 2017. – 325 с.
У книзі розкривається сутність руху добровольчих батальйонів і його витоки. Автори дають можливість читачеві задуматися над питанням: якою ж була роль добровольців під час найважливіших етапів битви України проти гібридного агресора? Створення «добробатів», їхній бойовий шлях, сучасний стан та роль у майбутньому ґрунтовно досліджуються у виданні і примушують читача замислитися над власною роллю у житті країни.
Родін, І. Батальйон "Донбас". Записки добровольця. – Харків : Фоліо, 2020. – 192 с.
Ігор Родін – воєнний історик і публіцист із Києва. 2014 року, у віці 53-х років, пішов добровольцем у складі батальйону «Донбас» захищати Україну від росії.
При виході з Іловайська потрапив у полон до російських військових. Був звільнений під час обміну полоненими.
Михайлишин, І. Танець смерті. Щоденник добровольця батальйону "Донбас". – Харків: Фоліо, 2019. – 315 с.
Ігор Михайлишин — доброволець, піаніст, юрист. Музикант-аматор, грав на Майдані у грудні 2013 року. До лав добровольчого батальйону «Донбас» НГУ потрапив у червні 2014 року. Взяв позивний «Піаніст». У серпні 2014 року опинився в гущі Іловайського котла у протистоянні зі збройними силами рф. Провів 119 днів у полоні. Згодом повернувся на фронт у складі батальйону «Донбас-Україна» ЗСУ. Після закінчення військового контракту здобував професійну музичну освіту в Київському інституті музики імені Р.Глієра. «Танець смерті» – музичний твір Ф. Ліста, який для Ігоря символізує війну, боротьбу добра і зла.
На виставці також представлені біографічно-бібліографічні нарис та покажчик: «Люди свободи» та «Жертовність в ім’я України». У цих виданнях, підготовлених фахівцями Заліщицької міської центральної публічної бібліотеки, представлені фотографії та розповіді про воїнів, про захисників-добровольців із Заліщанщини, які загинули, захищаючи Україну, в період з 2014 року і до нині.
Вічна пам'ять і вічна слава Героям України!
Україна вдячна кожному і кожній, хто відчув, що час стати воїном, хто воював, починаючи з 2014 року, проти ворога-рф і воює за нашу країну сьогодні!
Немає коментарів:
Дописати коментар