25 лютого символічно поєднується день народження видатної письменниці Лесі Українки та День української жінки, що став альтернативою Міжнародному жіночому дню та популяризує внесок українських жінок у різних сферах, серед яких - боротьба проти росії в умовах війни. Українські жінки сьогодні - захисниці в лавах ЗСУ, волонтерки, медикині, які на фронті та в тилу лікують поранених воїнів...
Саме 25 лютого, 154 роки тому, в Новограді-Волинському народилася видатна українська поетеса, драматургиня, перекладачка та громадська діячка Лариса Косач, відома під літературним ім’ям Леся Українка. Її творчість стала символом боротьби за національну ідентичність, свободу українців та людську гідність.
Леся Українка сміливо викривала несправедливість, закликала до боротьби за права свого народу. Ця ідея червоною ниткою проходить через її творчий спадок.
Серед найвідоміших творів письменниці – драматична поема «Бояриня», що розкриває проблеми національної самосвідомості, філософська драма «Камінний господар», яка переосмислює легенду про Дон Жуана, а також шедевр української модерної драми – «Лісова пісня», де гармонія людини й природи постає вічною цінністю.
Її поетичні збірки, зокрема «На крилах пісень», «Думи і мрії», «Відгуки», стали маніфестами нескореного духу.
Леся Українка залишила після себе глибокі переклади світової класики, зокрема творів Гайне, Гомера, Шекспіра.
Вшануймо пам’ять Лесі Українки її ж поетичними рядками:
До тебе, Україно,
наша бездольная мати,
Струна моя перша озветься.
І буде струна урочисто і тихо лунати.
І пісня від серця поллється.
Немає коментарів:
Дописати коментар