середу, 30 жовтня 2019 р.

Знайомились з народними ремеслами


 
30 жовтня у Заліщицькому вищому професійному училищі працівники центральної районної бібліотеки Марія Рудик, методист відділу інформаційно- бібліографічної та методичної роботи і Ольга Титор, бібліотекар Інтернет-центру підготували і провели краєзнавчий екскурс на тему: «Святий обов’язок народу – майстрів шанувати від роду до роду». П
рисутні  ознайомилися з народними ремеслами: вишивання, плетіння,  ткацтво, килимарство, писанкарство, ковальство, скульптура та інших.

    Із розповідей бібліотекарів учні довідались  про знаних майстрів, уродженців нашого краю.

У селищі Товсте знають і поважають родину Івана Гудими – професійного художника, митця. Любов до художньої справи батько прищепив і своїм дітям – синам Василю та Михайлу. У домашній кузні вони виготовляють ковані вироби, а також вони  є авторами цікавих вітражів. Майстри беруть участь у виставках, фестивалях, різних мистецьких проектах, проводять майстер-класи з ковальства, відвідують культурно-мистецькі заходи.

6 травня 2010 року у Барселоні репрезентували книгу «Ротврот» українських поетів, обкладинку у залізі до якої здизайнували Василь та Михайло Гудиими. Книгу з металу форматом 27 на 30 сантиметрів, вагою 20 кг брати-ковалі викували за 13 днів. Вартість примірника такої книги  – 2 500 євро. Збірка вміщує поезії українською та каталонською мовами.

 3 травня 2019 року в Івано-Франківську відкрили повітряну скульптуру «Мої птахи», яку почали створювати ще минулого року на Святі ковалів. Василь Гудима – автор скульптури. До роботи долучилися українські та міжнародні майстри «залізної справи».

Іван Салевич – наш краянин, уродженець села Виноградне, відомий скульптор, художник, член Національної спілки художників, заслужений художник України.

 Скульптурні, живописні твори митця зберігаються у музеях та приватних колекціях України і за кордоном. Його твори сповнені філософського змісту, погляд у майбутнє, це – мистецтво, що примушує людину думати.

   22 серпня 2015 року журі Всеукраїнського архітектурного конкурсу «Пієта» оголосило трійку найкращих скульптур пам’ятника «Небесній Сотні» у Чернівцях, серед найкращих є робота Івана Салевича.

   Ведучі заходу привернули увагу молоді у розповіді про Стефанію Шабатуру, уродженку села Іване – Золоте, яка була борцем за свободу України, активною громадською діячкою, членом Національної спілки художників України.

Відома мисткиня-килимарка проектувала і ткала гобелени, її творчість тісно пов’язана з літературою. Серед відомих робіт мисткині є ткані гобелени, присвячені ювілеям Івана Котляревського, Григорія Сковороди, Лесі Українки та інші.

 Заслуговують на увагу твори Ігоря Боднара – народного майстра із писанкарства та паперопластики, керівника гуртків декоративно-ужиткового мистецтва Заліщицького районного будинку дитячої та юнацької творчості.

  З його паперових картин злітають диво-птахи, розквітають чарівні квіти, красуються писанки, оброблені дерев’яні речі побутового вжитку – і це ще не весь перелік робіт митця, які увібрали багатство рідної землі. Кожна справа, до якої береться народний умілець, йому вдається, бо вкладає він у працю багато сил, енергії, доброти свого серця, часточку своєї душі.




Щоб пізнати таємниці українського мистецтва, учні ознайомилися з книгами, які були представлені на виставці «Через традиції – до сучасності у народному мистецтві».
Біля книжкової виставки проведено огляд літератури.


Немає коментарів: