пʼятниця, 29 листопада 2024 р.

Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва

 З нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва в Заліщицькому будинку народної творчості була організована святкова фотозона працівниками Заліщицької МЦПБ та Zalishchyky Art-school.



Колектив Заліщицької МЦПБ отримав подяку від Заліщицького міського голови за сумлінну працю, зразкове виконання обов’язків, збереження та примноження культурних надбань та з нагоди Дня працівника культури та майстрів народного мистецтва.



Також подяками відділу культури, туризму, молоді та спорту Заліщицької міської ради: за активну співпрацю та організацію спільних заходів для користувачів бібліотеки:

1. Андріана Сілогаєва - учениця Заліщицької державної гімназії, вихованка гуртка «Дизайн» центру науково-технічної творчості.
2. Михайло Сопилюк - історик-краєзнавець, учитель – методист, громадський діяч.
3. Тетяна Казак - психолог, консультант Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».
4. Богдана Стефанюк - поетеса.
5. Петро Мельник - поет, редактор, журналіст, член національної спілки журналістів України.
6. Юлія Бегунова - підприємниця, активна читачка бібліотеки та благодійниця.

Напередодні Всеукраїнського дня працівників культури, провідний бібліограф міської бібліотеки Оксана Дяків Михайлюк отримала грамоту від Чортківської районної військової адміністрації та Чортківської районної ради.

Зустріч із письменником з Києва Олександром Козинцем

 

Олександр Козинець - автор 15-ти книг, поет, прозаїк, логопед, кандидат педагогічних наук, науковець, доцент Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, хорист у народному камерному хорі "Moravski" 25 листопада 2024 року зустрівся онлайн зі здобувачами освіти та педагогами Заліщицького вищого професійного училища, шанувальниками українського поетичного слова та учасниками мистецької студії "Ліра".


Після зустрічі Олександр Козинець написав:

"Хочу висловити щиру подяку Заліщицькій бібліотеці Заліщицька Мцпб за чудову творчу зустріч, що відбулася сьогодні в онлайн-форматі й особливо подякувати Оксана Дяків Михайлюк за затишну розмову!

Вона була світлою та теплою, сповненою натхнення та глибоких роздумів. Під час зустрічі ми підняли важливі питання про щирість і відвертість, про те, як важливо бути справжнім у своїх словах і вчинках, в житті та і літературі.

Особливо приємно було бачити інтерактив між молоддю, яка брала участь, і читачами онлайн.

Така взаємодія відкриває нові горизонти для творчості та обміну думками. Щиро дякую всім, хто долучився до цієї зустрічі, Заліщицькій бібліотеці за організацію такої натхенної події! І вірші почули, і пісню заспівали і про місію хору Moravski дізналися.

Структуровано, чітко, лаконічно і з теплом!

Дякую, Sanya Malash, за знайомство!"

(Олександра Василівна Малаш (творчий псевдонім Саня Малаш, народилася 23 жовтня 1985 у Києві) — українська письменниця, перекладачка, науковець-філолог, авторка-виконавиця, кандидат філологічних наук, лауреатка літературних конкурсів.)

КОЗИНЕЦЬ Олександр. Вірші


Як воно — не питай

А про те мене, як воно, поки, прошу, не питай.

Завари мені краще якогось добротного чаю.

Їсти не хочу — хай відпочине плита.

Ось тиші в саду і чаю мені не вистачало.

Бачив новини. Знов чергови́й приліт —

Дідусі та бабусі дітям стають охоронцями.

А скільки ж залишить війна маленьких сиріт.

Вони хоч і злякані, проте такі мужні сонця!

Скільки ж нам треба зробити для них добра!

Щоб хоча б трішечки компенсувати втрату.

І добре, якщо в когось є ще брат чи сестра.

Шкода, коли більше немає ні мами, ні тата.

Про те, як в душі, ти сьогодні мене не питай. З

апроси на вечерю дітей, що на нашій вулиці.

Навіть підлітка Колю — там ще та самота.

Бо добро, яке робимо їм, таки не забудеться.



З Днем Незалежності, Україно!

Що хочу сказати Незалежній у святкові дні?

Про те, що забули ми зараз про дні вихідні.

Про те, як багато підтримки часом містять вхідні.

Як ми навчилися вперто й постійно казати «ні»,

Боронити себе, коли сил залишалось на дні.

Що потім розкажемо дітям про наші зими й літа?

Пандемія Covid, роки навчання он-лайн у свята.

Потім війна, обпалені градами села, поля і міста.

Танки, які не пройшли українські річки й болота.

Згодом — бавовна, під якою збирали жита.

Аби ж лише правду написали потім в книжках!

Про те, стільки всього трималось на наших руках,

На підтримці усього світу, на родинних зв’язках.

Про те, як більшало наших героїв в небесних рядах,

А Незалежність країна зустріла у бліндажах.

І коли прийде мир, який вибороли разом усі,

Коли наша радість звучатиме безліччю голосів,

Буде відчутна єдність можливих усіх полюсів,

Коли мінусів буде менше, ніж вагомих плюсі́в —

Лиш тоді вороженьки зникнуть в ранковій росі.

Наше свято цьогоріч не на камеру — в реальнім бою.

Більшає наших хлопців щоденно у ротах в строю,

Більшає також дівчат. Відчуття, немов на межі стою.

А часом здається, що навіть не на межі — на краю.

Та є розуміння того, що насправді живу у раю.

І прийдуть часи, коли увесь світ захоче до нашого ра́ю.

Тоді скаже Господь: «Рабів до раю я не пускаю!»

Хто був першим та темним — стає останнім, чекає скраю.

Можливо, я дам вам шанс. Хоча чесно: шансів у вас немає.

Поки ж — милуйтеся Україною. Не для вас вона розквітає!

четвер, 21 листопада 2024 р.

Мистецька студія "Ліра" зібрала творчих людей краю на побачення

 Добірне товариство літераторів-краян, музикантів, художників Заліщанщини, шанувальників українського поетичного та прозового слова наповнило позитивом підсумкове засідання митецької студії «Ліра». 15 листопада в Інтернет-центрі Заліщицької міської центральної публічної бібліотеки голова студії, поетеса Богдана Стефанюк запросила учасників поділитися своїми творчими набутками й задумами. 

До слова, віковий діапазон листопадового побачення студійців – це творчі особистості від 16-ти до понад 80 років. Поетеса, модераторка, бібліограф Оксана Дяків нагадала про щомісячні презентації в бібліотеці впродовж року книг сучасних авторів, зокрема краян Ольги Фролової (Гринишин), Ірини Вікирчак, Богдани Стефанюк, Наталії Хаммоуди (Дутки) та ін. Вела мову про поетичний флеш-моб та літературні конкурси, мистецько-краєзнавчі читання, поетичне панно, публікації в обласній пресі про «Ліру» та низку цікавих подій за участю студійців.

 В атмосфері взаєморозуміння, довіри та підтримки один одного про свій творчий рік – вірші, прозу, нові книги, процес їх видання, участь у поетичних конкурсах, публікації в альманахах – поділилися автори: Мирослава Жбанова, Олександра Барбакар, Ярослав Рибак, Іванна Михайленко, Надія Сопилюк, Юлія Воробель, Василь Фецик, Петро Мельник, Іван Козак, Оксана Дяків, Богдана Стефанюк. 

Композитор Василь Салевич, в скарбниці якого нині вже понад 20 творів на слова місцевих літераторів, полонив учасників події написаними ним піснями: «Запізніла любов» на слова Івана Козака, «Мамина сорочка» (слова Петра Мельника), «Сучасна жінка» (слова Оксани Дяків) та ін. Анастасія Логін – 11-тикласниця загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 2 м.Заліщики – поділилася своїми задумами, захопленням тележурналістикою і прочитала реп про український мову. 

Натхненно прозвучала авторська імпровізація Богдани Стефанюк «Ти коханням мені зазвучи». У засіданні студії «Ліра», присвяченому поезії, прозі, музиці та сучасним книжкам, взяли участь зацікавлені гості:  Оксана Безушко, Галина Самковська, Володимир Кулачковський, Ганна Гнатишин, Іванна Андрійчук, отець Іван Михайленко, Ігор Кулачковський, Лілія Вонс, Андрій Машера, Христина Коцюк. Голова студії Богдана Стефанюк поділилася свіжими думками задля розвитку «Ліри», популяризації авторських книг. Свої пропозиції також висловили Оксана Безушко, Світлана Пукіш, Оксана Дяків, Петро Мельник, Іванна Михайленко, Мирослава Жбанова. 

Неформальна атмосфера «Ліри» спонукає до чергових творчих зустрічей талановитих наддністрянців заради втілення нових ідей в мистецтві слова, музики та пензля.



середа, 6 листопада 2024 р.

Книжковий релакс для захисників у рамках Всеукраїнської програми «Дякую тобі» у рамках Всеукраїнської програми підтримки захисників та захисниць


 

Книжковий релакс для захисників у рамках Всеукраїнської програми «Дякую тобі» зібрав охочих ознайомитися з виданнями українських авторів та сучасними кіноверсіями на літературні сюжети. Тетяна Казак, лікарка-психологиня КНП «Заліщицький обласний госпіталь інвалідів війни та реабілітованих» Тернопільської обласної ради та консультантка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», запросила на подію воїнів, які лікуються в закладі після поранення, а також медиків та зацікавлених пацієнтів шпиталю. 


Зокрема, учасниками стали діючі з 2022 року (з часу повномасштабного вторгнення росії в Україну) військовослужбовці Павло Замлинський, Роман Славицький, Михайло Курмис, а також військовий священник в зоні АТО (капелан у 2015-2017 роках), отець Михайло Кільчицький. Провідний бібліотекар Лілія Вонс, бібліограф Оксана Дяків та бібліотекар Андрій Машера Заліщицької МЦПБ організували та провели екскурс у літературу. Вони розповіли про сюжети десяти книг, зокрема І.Франка, І.Нечуя-Левицького, В.Шкляра, В.Лиса, А.Кокотюхи, С.Дзюби, С.Андрухович, А.Чеха, А.Кузьменка (К.Скрябіна), С.Жадана. 


Учасники мали змогу поринути в кіносвіт сучасних українських фільмів, знятих за мотивами творів цих авторів. Оксана Дяків вручила воїнам блакитно-жовті браслети, виготовлені вихованцями Будинку дитячої та юнацької творчості, та висловила щиру вдячність присутнім воїнам та капелану. Прозвучала подяка медикам шпиталю (гендиректор Анатолій Кноль), які лікують військовослужбовців, допомагають їм пройти період реабілітації. Медичний директор Леся Іванишин розповіла про напрямки діяльності установи. Усі учасники книжкового релаксу мали можливість пригоститися солодощами, що теж додало позитивної атмосфери. Ми підтримуємо Збройні сили України, наших воїнів. Адже вони, ризикуючи своїм здоров’ям і життям, захищають нас від жорстокого російського ворога.



Ти як? 2 день

 Продовжуються наші заняття курсу "Техніки самодопомоги та підтримки ментального здоров'я" для колективу міської бібліотеки 📚💪. Цього разу ми говорили про необхідність підтримки балансу у ментальному здоров'ї людини ⚖️🧠. Разом із консультантом Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" Тетяна Казак пройшли тест на визначення особистого життєвого балансу 📝✨.




Ти як? 1 день 🌱

Як налагодити та підтримати свій ресурсний стан? 🌱 Про це розповіла та навчила консультант Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" Тетяна Казак на першому занятті курсу "Техніки самодопомоги та підтримки ментального здоров'я" для колективу міської бібліотеки. Адже збереження ментального здоров'я один із найважливіших викликів війни. 📚 Наступні заняття обіцяють бути не менш цікавими та корисними!



ЗУНР - свідчення незгасимого патріотизму

 1 листопада ми відзначаємо проголошення Західноукраїнської народної республіки – ЗУНР. 1918р. Практично без збройної боротьби було встановлено українську владу у Львові. Цей революційний запал поступово посилювався і, щойно виникла можливість, у Львові створили революційний парламент — Українську Національну Раду на чолі з адвокатом Євгеном Петрушевичем, яка мала проголосити українську державність та утвердити її на уламках колишньої монархії Габсбургів. Про ці події розповіли студентам ВСП "Заліщицький фаховий коледж імені Є. Храпливого НУБіП України" котрі завітали до бібліотеки разом із заступником директора з виховної роботи Юрійчук Ольгою Василівною. Молоді люди ознайомились з книжковою виставкою та історичною довідкою "ЗУНР - свідчення незгасимого патріотизму".