вівторок, 20 лютого 2024 р.

Лютий – крижана рана у серці...

10 років тому – під час Революції Гідності – українці почали новий етап боротьби за власну ідентичність та країну. Заряджені жагою свободи, починаючи з Євромайдану, ми і до сьогодні боремося зі злом, що не визнає нас. Попри усі можливі труднощі ми маємо вистояти, аби наші діти жили у найсильнішій та найрозвиненішій країні Європи. І коли здається, що вже немає сил боротися, а руки опускаються – згадайте, скільки випробовувань ми вже пройшли. 2 роки 10-річної російсько-української війни, що триває 300 років, із покоління у покоління. Через біль, кров та сльози ми карбували національну ідею, гартували власну гідність, аби, врешті-решт, заявити усьому світу, що ми варті тієї долі, яку самі собі оберемо...  





     Ці думки пройшли червоною ниткою крізь канву ретроспекції «Лютий – грані незламності». Відкриття проєкту «Простір пам’яті» по вшануванню краян-учасників Революції Гідності та російсько-української війни. Подія відбулась 19 лютого у читальній залі Заліщицької міської публічної бібліотеки. Розпочала захід директор МЦПБ Світлана Пукіш. Ведучими були бібліотекарі Ангеліна Михайленко та Андрій Машера.

     Бібліограф Оксана Дяків представила біобібліографічний покажчик «Жертовність в ім’я України» (Краяни-захисники незалежності України в час повномасштабного вторгнення, російсько-української війни) та презентацію про наших загиблих земляків у війні проти росії в період 2014 р. – січня 2024 р.


     Загиблих під час Революції Гідності та російсько-української війни усі присутні вшанували хвилиною мовчання.

     Про матеріали експозиції Заліщицького краєзнавчого музею, присвячені цим віхам нашої історії, розповів директор закладу Віталій Каспрук.

     Багато жителів Заліщанщини брали участь у Революції Гідності. «Заліщицька сотня» на Майдані в Києві була однією з перших. Серед її учасників були Степан Навольський, Ярослав Гринишин, Роман Краснюк, Пилип Глібов, Юрій Якимчук, Василь Іванишин, Роман Бурдейний, Михайло Воронський, Володимир Кулачковський, Василь Машера, Іван Навольський, Ганна Гутник, Ярослава Кіб’юк, Ігор Косован, Орест Винницький, Орест Квач, Олег Гулько, Володимир Марусич, Михайло Король, Ігор Рєзніков та багато інших свідомих громадян.

     Учасники Революції Гідності Іван Блауш, Павло Лесюк та Борис Шипітка поділилися своїми спогадами про ті буремні події, висловили власні думки і закликали до єдності в цей складний для України час.

   

     До слова були запрошені захисники-учасники боротьби з російським ворогом під час повномасштабного вторгнення. До присутніх звернулись воїни В’ячеслав Смітюх, Роман Бурдейний та Юрій Якимчук, наголосивши  на необхідності критично мислити, розуміти нагальну потребу боротьби проти росії і активної підтримки Збройних сил України.

     Під час ретроспекції прозвучали пісні: «Материнське чекання» (музика Романа Калинича, слова Оксани Дяків, виконав дует «РозМарія»); «Тільки щоб не даремно!» (дует у складі Аліни Бронецької та Олени Марусик); «Все буде Україна!» у виконанні Таміли Яковець.

     Про пейзажі війни в уяві дітей розповіла директор Заліщицької художньої школи Іванна  Андрійчук, представивши малюнки вихованців. На завершення події весь велелюдний зал виконав Державний Гімн України.

     Події Євромайдану, що почалися 10 років тому, стали великим поштовхом для активної частини українського суспільства. Щоб не зрадити досягнення Революції Гідності та не допустити розділення  України – єдиним шляхом є перемога у війні. 

     Наймасовіша і найтриваліша революція, найкривавіша та несправедлива російсько-українська війна… Нам слід підтримувати суспільну пам'ять, яка б допомагала новим поколінням українців усвідомлювати святу пожертву, яку віддали на Майдані та офірують на війні оборонці європейської демократичної України.



Немає коментарів: