пʼятниця, 31 січня 2025 р.

Рандеву літературно-мистецької студії «Ліра» (28 січня 2025 року)

 «Новоріччя, хвоя, коляда…» Саме під такою назвою відбулося перше цьогорічне рандеву учасників літературно-мистецької студії «Ліра», яка діє на базі Заліщицької міської центральної публічної бібліотеки з грудня 2023 року.


Зустріч сердечно й тепло провела очільниця «Ліри» – поетеса-філологиня Богдана Стефанюк. Методист міської бібліотеки Марія Рудик привітала гостей книгозбірні та побажала творчої наснаги.
Богдана Богданівна поздоровила колег по перу, які в грудні-січні відзначили свій день народження: Мирославу Жбанову, Петра Мельника та молоду ювілярку Іванну Михайленко.
З ініціативи пані Богдани учасники студії заспівали колядку «Бог предвічний народився». Усі вшанували хвилиною мовчання загиблих Героїв та Героїнь російсько-української війни.
Поетичний нон-стоп, присвячений темі події, розпочала Богдана Стефанюк. Читанням власних творів порадували колег Петро Мельник, Василь Фецик, Іванна Михайленко, Оксана Дяків. Звучали вірші Надії Сопилюк та Івана Козака.
Композитор Василь Салевич демонстрував відеозаписи колядування працівників культури Заліщицького будинку народної творчості в храмах громади.
Цьогорічна випускниця Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 м. Заліщики Анастасія Логін ознайомила присутніх зі своїми цікавими есеями та поділилася враженнями від книги-кросовера «Джеря. Помста» авторства Давида Найфонова.
Під час рандеву між авторами панувала надзвичайно доброзичлива атмосфера взаєморозуміння, поваги, підтримки, рекомендацій та цікавих ідей.
Окремим рядком прозвучала пропозиція поетам запропонувати власні видання для проведення книжкових аукціонів на допомогу Збройним силам України, з чим письменники погодилися. Погодилися, що нова зустріч відбудеться у березні 2025 року.
Очільниця «Ліри» Богдана Стефанюк щедро ділилася своїми думками про значення поезії в нашому житті, про авторський стиль та інші важливі моменти, запрошуючи до розмови студійців. Своїми поглядами поділилися Петро Мельник, Василь Салевич, Василь Фецик, Іванна Михайленко, Оксана Дяків.
Адже поезія народжується з власних почуттів і відчуттів автора, крізь призму досвіду та глибоких переживань подій особистого життя, нашої історії, зі щирої любові до рідного краю, до людей та України.

Крути: вічний символ мужності та жертовності для майбутніх поколінь

 У День пам’яті героїв Крут для учнівської молоді Заліщицького вищого професійного училища працівники МЦПБ Андрій Машера та Христина Коцюк провели інформаційний дайджест “Крути - символ жертовності за Україну”.

Ведучий запропонував присутнім згадати ті криваві часи історичної події 1918 року, згадати і полинути думками у ті місця і на той шлях, що завів українських юнаків під Крути.
Хвилиною мовчання вшанували молодих хлопців - крутянців, а також усіх борців за волю і незалежність України, які полягли у жорстокій боротьбі з ворогом і поклали свої життя в ім’я майбутнього Української держави, подвигом своїм увійшли у вічність української історії.
Під час проведення заходу демонструвалися відеофільми про крутянські події. Бібліотекар абонементу для дорослих зробила огляд друкованих видань «Крути – наша історія, наша слава»
Сміливість та жертовність крутянців зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють самопожертву героїв Небесної Сотні Майдану, захисників Донецького аеропорту та безстрашних воїнів ЗСУ в теперішній російсько-українській війні.
Бесмертний подвиг молодих героїв назавжди вписаний золотими рядками в нашу літературу.


середа, 22 січня 2025 р.

Година державності «Хай буде день твій світлим, Україно, соборна матінко моя!» (З нагоди Дня Соборності України)

    З нагоди відзначення Дня Соборності України у залі засідань Заліщицької міської ради працівники культури провели годину державності «Хай буде день твій світлим,Україно, соборна матінко моя!».


Соборність – це символ.

 Символ боротьби за волю,

 Порозуміння між людьми…

 І часточка надії і віри у майбутнє.

Так, віри в майбутнє нашої великої родини, що зветься Україною.

    Такими словами розпочала годину державності Марія Рудик, методист МЦПБ, наголосивши на важливості єдності українських земель, розповіла про історичні події, що стали основою нашої боротьби за Соборність, яка триває і до сьогодні.

    Учасники заходу вшанували пам’ять Героїв, які віддали своє життя за незалежність України, хвилиною мовчання.

    Переглянули документальні кадри, які занурили у сторічну історію боротьби за єдність.

    Вірш Валерії Кропівної «Соборна Україна» прочитав Андрій Машера, бібліотекар Інтернет-центру.

    Віталій Каспрук, директор краєзнавчого музею, поділився цікавими фактами про відзначення Дня Соборності у нашому краї.

    Лілія Вонс, провідний біболіотекар читального залу, провела огляд літератури «Соборна Україна – від ідеї до життя!»

    
На завершення заходу урочисто прозвучав Державний Гімн України, у виконанні дуету БНТ, який об’єднав усіх присутніх, адже Соборність – це наша єдність!


четвер, 16 січня 2025 р.

50 років праці в бібліотеці, майже 60 літ дружби з римами… (Ветеран бібліотечної справи Мирослава Жбанова із села Городок Заліщицької громади)


Чудовий
подарунок читачі Заліщицької міської центральної публічної бібліотеки отримали від нашої краянки, ветерана бібліотечної справи, авторки віршів Мирослави Жбанової. Це – літературні альманахи «Осінній реверанс» та «За крок до зими». Книги побачили світ у Хмельницькому в 2024-ому та 2025 роках. У цих виданнях поміщено майже 40 віршів із чималої поетичної скарбнички пані Мирослави.


Авторка поезій Мирослава Дмитрівна Жбанова (Гоменюк) народилася 6 грудня 1956 року в мальовничому селі Городок, що на Заліщанщині, в сім'ї працьовитих селян.
Ось як пише пані Мирослава про своє село: «Пахне медом село, чебрецями і м'ятою, / І акації цвіт до безтями манить, / Верболози шумлять під самою аж хатою, / І Серет із Дністром в Городку обнялись».
У 1968 році Мирося закінчила початкову школу в рідному селі. Після закінчення в 1972 році Кулаківської восьмирічної школи середню освіту здобувала в Заліщицькій школі імені О.Маковея. Того ж року – в неповних 18 літ! – пішла працювати завідуючою в сільську бібліотеку. У 1978 році закінчила культурно-освітнє училище за спеціалізацією «бібліотечна справа». Минулоріч, у 2024-ому, Мирослава Жбанова відзначила золотий ювілей: 50 років трудового стажу в книгозбірні!
У дитинстві Мирося по 3-4 рази на день поспішала в бібліотеку за книгами. Адже дівчинка дуже любила читати! Тоді народилися й перші дитячі вірші, один із них – навіть німецькою мовою!

Мирослава Дмитрівна щиро любить свою працю, користувачів бібліотеки, спілкування з ними, залучає дітей, молодь до масових заходів, які проводять спільно з Будинком народної творчості, школою, церквою, громадою села Городок.
З початком повномасштабної війни росії проти України пані Мирося почала писати більше. Вона дуже глибокосердно сприймає все, що відбувається в нашій державі, тяжко переживає загибель земляків. Її вірші – різної тематики, багато з них – про війну, про наших захисників, рідний край, природу і… про кохання.
Вірші друкує на своїй сторінці в мережі Facebook, у різних поетичних групах. Брала участь в поетичних конкурсах, займала призові місця, була нагороджена дипломами, грамотами, подяками.
Разом із регентом місцевої церкви Євгеном Поховичем написала пісню «Тополя», яка набрала в мережі Facebook більше тисячі переглядів. Народжуються і нові пісенні твори «Захисникам», «Вернувся журавлик до рідного дому», «Рідний край», «Незнайомка», «Тірас», колядка «Чи ви чули, люди?» та інші. М.Жбанова любить свою працю бібліотекаря, рідне село Городок, його мешканців, Україну-неньку. Про це її вірші, цьому вчить своїх двох онуків та читачів книгозбірні.
ВКРАЇНА – ЯК ІСУС ХРИСТОС
Моя Вкраїна – як Ісус Христос –
несе свій хрест важкий – аж до знемоги.
Не дай, Господь, комусь щоб довелось
таку ціну платити за свободу!..
На голову вінець терновий одягли –
він врізався глибоко в її тіло...
Шипи колючі боляче вп'ялись.
Вкраїна терпить, як би не боліло!
З глибоких ран кров, як вода, тече,
її багато вже – як повноводні ріки!
А серденько і плаче, і пече,
страшенний біль лишається навіки.
О Україно зранена моя!
За що тебе невинно розпинають?!
Христові муки терпиш ти щодня…
Песиголовці пащі роззявляють!
Така їм ласа, що, якби могли,
тебе усю б – до грама – проковтнули!
Далі подАвитесь ви, кляті вороги,
вас ненавидимо, ви досі не збагнули?!
Тяжкий наш шлях… Та хрест свій несемо́,
Хоч падати доводиться частенько.
Та Україну ворогам не віддамо,
вона – це наша матінка рідненька!
Калини ґрона рясно зацвітуть,
вінець терновий нас здивує цвітом.
І рани України заживуть –
У всій красі постане перед світом!
Повсюди «Ще не вмерла!..» зазвучить.
Минуться лихо і страшна недоля!
Наперекір всім бідам будем жить!
І Україні усміхнеться доля!..
Авторка – Мирослава Жбанова.

Кіборги вистояли, не витримав бетон

 16 січня — День пам’яті героїв, які стали символом незламності.

“Кіборги вистояли, не витримав бетон” — ці слова назавжди залишаться символом мужності й сили українського духу.
Ми згадуємо героїв, які захищали Донецький аеропорт із 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року. Їхній подвиг — це приклад самопожертви, любові до Батьківщини та боротьби за свободу.🕊️
Сьогодні ми схиляємо голови перед їхньою відвагою🙏. Їхня пам’ять житиме в наших серцях, нагадуючи, що Україна — це про незламність, єдність і віру.
📚Заліщицька міська бібліотека запрошує читачів ознайомитися з книжковою виставкою "Вони вистояли, не вистояв бетон!".

середа, 15 січня 2025 р.

90 років від дня народження Василя Симоненка

8 січня 1935 року на Полтавщині, у селі Біївці, народився Василь Симоненко — видатний український поет, журналіст, діяч руху опору та представник покоління шістдесятників. Його життя, сповнене боротьби за правду та свободу, стало частиною історії України.
🖋️Коротке, але яскраве життя
Попри радянську цензуру, за життя поета вийшли збірка "Тиша і грім" та казка "Цар Плаксій та Лоскотон". Олесь Гончар називав його "витязем молодої української поезії".
💔 Він прожив лише 28 років, але його поезія й досі надихає своїм духом незламності й любові до України.
📖Симоненко писав не тільки громадянську лірику, а й інтимні вірші, які знаходять відгук у серцях сучасників. Його поезія стала символом боротьби за свободу і правду, а після смерті поета зберігалася в самвидаві, підтримуючи український опір.
🏫Заліщицька МЦПБ підготувала книжкову виставку "Я воскрес щоб із вами жити...", присвячену творчості Василя Симоненка. Запрошуємо ознайомитися з виданнями, які розкривають його талант і непересічну особистість.


понеділок, 6 січня 2025 р.

Великий син українського народу

 Сьогодні, 1січня 2025 року виповнюється 116 років від дня народження Великого Сина Українського Народу, незламного борця за Українську Самостійну Соборну Державу, геніального організатора, натхненного ідеолога - Степана Бандери.

В історії людства не так багато людей, чиїм іменем назвали б час, в який вони жили. Ще менше людей удостоїлося честі давати назву народові, котрий його породив. Але зовсім рідко в історії людства зустрічаються постаті, чиїм іменем назвали епоху.
Степан Бандера! Це ім'я, яке піднімало на боротьбу мільйони синів і дочок нашої Вітчизни, яке навіювало на ворогів смертельний страх. Навіть сьогодні є певні сили, котрі прагнуть стерти з пам'яті людей ім'я Бандери, бо Він і мертвий є найбільшим і найгрізнішим ворогом для росіянського шовінізму та кремля, адже дуже багато Його думок та ідей актуальні і зараз.
Книжкова виставка-подія "Степан Бандера - дух української нації" ставить за мету відкрити читачам С.Бандеру, як мудрого і далекоглядного політика, ідеолога й філософа, стратега і борця, показати його, як лідера, керівника, пророка і справжнього християнина.
Дух Степана Бандери не знищенний і завжди кликатиме до боротьби український народ за дійсне визволення.
Слава Україні! Героям Слава!


Новинки у бібліотеці

🎄 Святковий настрій триває, а разом із ним – приємні сюрпризи! 📚
Наша бібліотека знову поповнилася новинками, які стануть справжнім подарунком для наших читачів. А все завдяки коштам котрі виділила Заліщицька міська рада для поповнення книжкового фонду міської бібліотеки🏫
Завітайте до бібліотеки, щоб поринути у світ нових знань, відкриттів та натхнення. Ми чекаємо на вас із нетерпінням!




Подарунки від читачів

 

🎁 Знову подарунки! 📚
Наша бібліотека отримала чергову добірку літератури від наших вдячних читачів - Маринюк Оксани
Цього разу нас потішили новими книгами, які точно знайдуть своїх читачів.
📖 Завітайте до бібліотеки, щоб першими ознайомитися з новинками та знайти щось для себе!